LOADING

Type to search

Manicure hybrydowy – trwały jak żel i bezpieczny dla płytki paznokcia

Najnowsze Stylizacja paznokci

Manicure hybrydowy – trwały jak żel i bezpieczny dla płytki paznokcia

Share
manicure_hybrydowy1

Manicure hybrydowy od kilku już lat jest pierwszoligową metodą stylizacji paznokci. To świetny kompromis po między żelem uv a tradycyjnym lakier.Jak zrobić manicure hybrydowy? Odpowiedź nie jest wcale oczywista. Prawidłowo wykonany przy użyciu markowych produktów daje gwarancję efektu długiego utrzymywania się na płytce bez tzw odprysków, a także gwarantuje ochronę płytki paznokcia.

Manicure Hybrydowy…
Diabeł tkwi w szczegółach

Czym właściwie jest manicure hybrydowy? Czy wiemy na co się decydujemy idąc do kosmetyczki?

Dla wielu z Was manicure hybrydowy to po prostu kolejna metoda stylizacji paznokci wybierana np: zamiast żelu uv, manicure tradycyjnego, japońskiego czy innych wiodących metod. Często wybieramy manicure hybrydowy ponieważ: akurat jest w modzie, odpowiada nam jego trwałość albo po prostu spodobała nam się kolorówka, czasami o naszym wyborze decyduje cena – lakier hybrydowy z reguły jest tańszy od żeli.

…więc co tak naprawdę warto wiedzieć o tej metodzie stylizacji oraz dlaczego warto zdecydować się właśnie na tzw „Hybrydę”.

Otóż manicure hybrydowy to połączenie właściwości manicure tradycyjnego i żelu uv. Jest to manicure utwardzany w lampie uv dzięki czemu przejmuje niektóre właściwości żelu jak np żywotność, która jest zbliżona do żywotności żelu, a także odporność na uszkodzenia. Prawidłowo wykonany trzyma się na płytce paznokcia ok 2 a nawet 3 tygodni.

Konsystencja lakieru hybrydowego przypomina konsystencję tradycyjnego lakieru do paznokci dzięki czemu łatwo się aplikuje (często wystarczą dwie cienkie warstwy do całkowitego pokrycia kolorem). Dzięki swoim właściwościom lakiery hybrydowe zapewniają dosyć elastyczną powłokę na płytce paznokcia w przeciwieństwie np. do żeli. Bardzo istotną kwestią jest również sposób w jaki działają na naszą płytkę – markowy lakier hybrydowy praktycznie jej nie degraduje!

Dlaczego tak podkreślam, że lakier hybrydowy powinien być markowy? Otóż na rynku istnieje wiele podróbek lakierów hybrydowych w znacznie niższych cenach niż oryginały (tzw. lakierożele), które tak naprawdę więcej mają wspólnego z żelem uv niż z lakierem hybrydowym.

Manicure hybrydowy

Krótko opiszę podstawowe korzyści jakie daje nam stosowanie manicure hybrydowego oraz jak w prosty sposób sprawdzić czy nasza kosmetyczka wykonała nam na paznokciach manicure hybrydowy czy też posłużyła się tanimi lakierożelami.

Po pierwsze, lakier hybrydowy posiada lekką konsystencję przypominającą lakier tradycyjny – lakierożel konsystencją przypomina żele uv;

Po drugie, lakier hybrydowy usuwa się z płytki bez piłowania, w większości przypadków wystarcza moczenie w acetonie około 5 do 10min i lakier pięknie odchodzi nam w całości, dlatego też nie degraduje płytki paznokcia. Natomiast lakierożele ściąga się tak jak tradycyjne żele uv, przy zastosowaniu pilników lub frezarki – po takim zabiegu paznokcie są równie osłabione jak po żelach;

Po trzecie, lakierożele są często silnie nabarwnikowane co w rezultacie powoduje odbarwienia płytki paznokcia. W przypadku lakierów hybrydowych tego typu zdarzenia praktycznie nie występują.

Jeżeli nie miałaś okazji jeszcze przetestować i tak naprawdę przekonać się do tej metody stylizacji paznokci, to gorąco Cię do tego namawiam, ponieważ w moim odczuciu manicure hybrydowy będzie liderem jeszcze przez wiele lat.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *