LOADING

Type to search

Stylizacja rzęs

Stylizacja rzęs metodą objętościową 2D

Share
strefa beauty rzęsy 2D

Dziewczyny, pytacie więc jest! Stylizacja rzęs metodą 2D już dostępna w Strafa Beauty.

Metoda objętościowa 2D/3D to nic innego jak przyklejanie 2 lub 3 syntetycznych (jedwabno – syntetycznych) rzęs do rzęsy naturalnej. Efekt objętości uzyskujemy poprzez ilość a nie grubości rzęsy. Rzęsy które są przyklejane są cieńsze od tych których używamy do metody 1:1, charakteryzują się większą elastycznością i miękkością. Metoda to różni się również technika przyklejania ponieważ używamy bardzo mała ilość kleju co powoduje ze metoda jest bezpieczna dla naszych naturalnych rzęs( we wszystkich metodach objętościowych).

Aplikacja rzęs jest zabiegiem bezbolesnym i po wyeliminowaniu przeciwwskazań, bezpiecznym. Wszystkie akcesoria wykorzystywane do aplikacji rzęs są jednorazowe.

Często pytacie mnie o to po jakim czasie wybrać się na dopełnienie i czy można robić aplikację bez przerwy.

Otóż, nasze rzęsy posiadają swój własny cykl życia, który trwa od 2 do 4 miesięcy i dzielimy go na 3 główne fazy:

  1. Anagen – okres wzrostu rzęsy rozpoczyna się w mieszku własnym (pod skórą) i trwa do wyrośnięcia rzęsy ponad warstwę rogową naskórka.
  2. Katagen – okres widocznej dorosłej rzęsy (do której wykonujemy aplikację przedłużania i zagęszczania rzęs). W tym okresie cebulka rzęsy powoli obumiera ale rzęsa nie odpada.
  3. Telogen – w tym okresie rzęsa jest już martwa i zostaje wypchana przez nową rzęsę znajdującą się w fazie anagenu.

Cykl wzrostu rzęs wynosi 90-100 dni, ze względu na to uzupełnianie powinno odbywać się co 2-3 tygodnie, tak aby rzęsy które wcześniej były w fazie anagenu, zdążyły urosnąć (przejść w katagen). Natomiast rzęsy, które w czasie aplikacji były w fazie katagenu, przechodzą w ostatnią fazę telogenu i wypadają.
Zatem czy możemy robić aplikację bez przerwy? Oczywiście tak, ponieważ za każdym razem doklejamy rzęsy sztuczne do innych, nowych rzęs naturalnych.

Aby stylizacja rzęs przez długi czas wyglądała  pięknie, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji domowej. Przez 24 godziny po zabiegu nie moczymy rzęs, sauna, basen, solarium nie wchodzi w grę, ponieważ jest to moment kiedy jeszcze klej łączy się z rzęsą naturalną. Każdego dnia przeczesujemy rzęsy specjalną silikonową szczoteczką, którą otrzymujemy po aplikacji. Do demakijażu nie stosujemy oleistych preparatów typu: mleczka czy płyny dwufazowe.
Pamiętajmy również o myciu rzęs, możemy to zrobić za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych szamponów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *